Menu

CPM Thame 10k results

You can see the CPM Thame 10k results from the weekend below:

 

1st 476 James Bolton Woodstock Harriers AC 00:33:19
2nd 578 Nathan Jones Vale of Aylesbury Athletics Club 00:34:12
3rd 412 Sam Upton Witney Road Runners 00:34:27
4th 279 Ali Herbert Cherwell Runners and Joggers 00:34:51
5th 503 Joe Goodwood Witney Road Runners 00:35:05
6th 436 Graham Hope Kidlington Running and Athletics Club 00:35:08
7th 900 Joel Natale 00:35:12
8th 411 Julien Lhomme Headington Road Runners 00:35:43
9th 486 Matthew Lock Witney Road Runners 00:35:55
10th 813 Simon Barnaby Marshall Milton Keynes AC 00:36:01
11th 840 Michael Gardner 00:36:23
12th 876 Cameron Mcgarry 00:36:35
13th 881 Matthew Brown HANDY CROSS RUNNERS 00:36:40
14th 502 Stephen Young Marshall Milton Keynes AC 00:36:49
15th 886 Fred Marlin 00:36:51
16th 699 Mika Vesterinen Headington Road Runners 00:37:26
17th 574 Simon Le Good Clapham Chasers 00:37:45
18th 1033 Marcus Hill Headington Road Runners 00:37:41
19th 475 Jake Harrison Woodstock Harriers AC 00:37:49
20th 772 Harry Pettingell 00:37:48
21st 659 David Cantwell 00:37:52
22nd 193 Seth Cayley Headington Road Runners 00:37:58
23rd 20 Chadwick Chadwick 00:38:08
24th 857 James Clayton Abingdon Athletics Club 00:38:13
25th 227 Tom Baker eynsham road runners 00:38:19
26th 842 Rob Palmer Bearbrook Running Club 00:38:31
27th 414 Tom Guy Garsington Primary School 00:38:32
28th 609 Sophie Delderfield Vale of Aylesbury Athletics Club 00:38:31
29th 864 Michael Turney Chiltern Harriers 00:38:31
30th 165 Christopher Mauger 00:38:41
31st 398 Steve Roberts HANDY CROSS RUNNERS 00:38:48
32nd 1027 Carl Gaden Headington Road Runners 00:38:46
33rd 797 Roger Seed Vale of Aylesbury Athletics Club 00:38:57
34th 487 Anthony Lock Witney Road Runners 00:39:06
35th 208 George Bennett 00:39:08
36th 85 David Wilson LITTLEDOWN HARRIERS 00:39:11
37th 1015 Edwina Mcdowall Headington Road Runners 00:39:15
38th 911 Terry Cooper White Horse Harriers 00:39:21
39th 264 Ryan Meredith Oxford City Athletics Club 00:39:29
40th 334 Timothy Cross 00:39:29
41st 739 Giles Hermitage Abingdon Athletics Club 00:39:42
42nd 1014 Adrian Huntley Vale of Aylesbury Athletics Club 00:39:44
43rd 993 Darren Mc Givern Hazelmere Runners 00:39:47
44th 514 Will Bruce-morgan 00:39:49
45th 127 Daniel James 00:39:48
46th 1010 Paul Anderson Bearbrook Running Club 00:39:51
47th 62 Timothy Betts Headington Road Runners 00:39:49
48th 224 Tom Knight Bracknell Forest Runners 00:39:54
49th 932 Thomas Wilson Abingdon Athletics Club 00:39:55
50th 930 Kate Allred eynsham road runners 00:40:00
51st 889 Alice Wright Vale of Aylesbury Athletics Club 00:40:12
52nd 724 Isabel Stubbs Witney Road Runners 00:40:09
53rd 577 Tim Jones Vale of Aylesbury Athletics Club 00:40:19
54th 32 Chris Bedford Abingdon Athletics Club 00:40:21
55th 1006 Graham Bridges eynsham road runners 00:40:23
56th 747 Thomas Batchelor Cherwell Runners and Joggers 00:40:33
57th 727 Simon Leech White Horse Harriers 00:40:42
58th 572 Darren Kuypers 00:40:49
59th 566 David Mathews Penarth & Dinas Runners 00:40:59
60th 183 Matthew Costar 00:41:04
61st 1009 Matthew Pearce 00:41:20
62nd 830 Ben Godwood Witney Road Runners 00:41:20
63rd 525 Sarah Green THAME RUNNERS 00:41:28
64th 926 James Sherriff GULP 00:41:25
65th 546 Kevin Game Woodstock Harriers AC 00:41:37
66th 77 Andy Smith 00:41:43
67th 146 Leonie Glasson Vale of Aylesbury Athletics Club 00:41:52
68th 419 Andrew Muir Abingdon Athletics Club 00:41:55
69th 746 Mark Lewy Abingdon Athletics Club 00:42:02
70th 410 Lewis Greenall 00:41:59
71st 937 James Powell Bearbrook Running Club 00:42:11
72nd 460 Andrew Lister Kidlington Running and Athletics Club 00:42:13
73rd 69 Mark Stephenson 00:42:21
74th 472 Richard Scaife Kidlington Running and Athletics Club 00:42:16
75th 1016 Clive Alderson Reading Road Runners 00:42:25
76th 484 Stan Johnston eynsham road runners 00:42:28
77th 262 Lauren Hawtin Oxford City Athletics Club 00:42:40
78th 829 Josh Spering 00:42:39
79th 200 C Nicholls Tring Running Club 00:42:40
80th 757 Danny Batchelor Cherwell Runners and Joggers 00:42:43
81st 240 Alex Cornish THAME RUNNERS 00:42:54
82nd 358 Robert Kerr ALCHESTER RUNNING CLUB 00:42:53
83rd 975 Matthew Kirtley Shenley Striders 00:43:03
84th 376 Dom Tucker 00:42:54
85th 535 Tim Dale 00:43:16
86th 133 Peter Neville 00:43:16
87th 617 Debbie Channer Vale of Aylesbury Athletics Club 00:43:13
88th 856 Alan Hornibrook Chiltern Harriers 00:43:27
89th 72 James Bastin 00:43:10
90th 1036 Toby Goss eynsham road runners 00:43:27
91st 526 Duncan Green THAME RUNNERS 00:43:47
92nd 644 Brian Moore 00:43:52
93rd 850 Amy Johnson Headington Road Runners 00:43:53
94th 871 Neil Mowforth Abingdon & Vale Tri Club 00:44:03
95th 550 Richard Crump 00:43:49
96th 701 David Buchanan 00:44:02
97th 253 Lindsey Smith Witney Road Runners 00:44:08
98th 1025 Graham Tull Reading Road Runners 00:44:05
99th 306 Robert Hopkins 00:44:07
100th 573 Martin Walker Abingdon Athletics Club 00:44:12
101st 982 Bradley Hook Brackley & District Running Club 00:43:59
102nd 1031 Andrew Webber Reading Road Runners 00:44:17
103rd 452 Alex Tulip 00:44:11
104th 914 Robert Grosse 00:44:17
105th 110 Ben Reeve THAME RUNNERS 00:44:19
106th 272 Rachel Whiting White Horse Harriers 00:44:19
107th 1004 Matthew Travers 00:44:11
108th 956 Alan Roberts Vale of Aylesbury Athletics Club 00:44:37
109th 961 Ben Twichen 00:44:29
110th 1026 Gary Forde hercules wimbledon ac 00:44:46
111st 448 Richard Davies 00:44:31
112nd 960 Martin Dyer 00:44:35
113rd 63 Mark Laxton 00:44:51
114th 809 John Exley Oxford City Athletics Club 00:44:54
115th 449 Jon Ayres 00:44:53
116th 244 Guy Cunningham 00:44:58
117th 440 Howard Cook Headington Road Runners 00:44:53
118th 706 Stuart Crook Headington Road Runners 00:44:54
119th 271 Iain Robertson 00:44:49
120th 634 Ian Reed 00:44:54
121st 1024 Belinda Tull Reading Athletic Club 00:45:00
122nd 377 Alice Parsons Witney Road Runners 00:45:11
123rd 710 George Dance Risborough Runners 00:45:07
124th 368 Claire Perry GULP 00:45:19
125th 481 Darren Upson 00:45:20
126th 1017 Carlo Capaldi 00:45:12
127th 860 Matthew Botelle 00:45:23
128th 1034 Peter Brooks Th turbo 00:45:08
129th 895 Michael Sharvin 00:45:24
130th 730 Simon Ruck 00:45:36
131st 808 Rob Hobson 00:45:31
132nd 861 Jade Hewlett Witney Road Runners 00:45:50
133rd 378 Will Driscoll 00:45:52
134th 551 Ross Howard On The Run Aylesbury 00:45:50
135th 187 Pippa Mack White Horse Harriers 00:45:53
136th 905 Martin Ball GULP 00:45:54
137th 469 Andrea Finnigan Kidlington Running and Athletics Club 00:45:54
138th 748 Nicholas Atkinson 00:46:04
139th 568 Simon Nicol Buckingham & Stowe RC 00:46:00
140th 265 Jade Walker Oxford City Athletics Club 00:46:15
141st 962 Sarah Paradine 00:46:16
142nd 103 Daryl Walter 00:46:12
143rd 492 Daniel Wood 00:46:03
144th 691 Paul Bolton 00:46:10
145th 408 John Stembridge-king Vale of Aylesbury Athletics Club 00:46:13
146th 399 Neil Muir Vale of Aylesbury Athletics Club 00:46:13
147th 307 Lu Rahman Kidlington Running and Athletics Club 00:46:03
148th 496 Graham Le Good Witney Road Runners 00:46:20
149th 1003 Alex Huntly 00:46:19
150th 833 Margaret Mason Witney Road Runners 00:46:24
151st 157 Chris Mitchell 00:46:22
152nd 520 Andrew Smith White Horse Harriers 00:46:24
153rd 78 Fiona Harold 00:46:34
154th 942 Khalid Abdelrahman 00:46:25
155th 803 John Stryczek Redway runners 00:46:29
156th 305 Jack Wallace 00:46:33
157th 327 Graham Snedden 00:46:33
158th 863 Alan Wright 00:46:33
159th 826 Penny Spering 00:46:42
160th 364 James Berry 00:46:42
161st 878 Ian Roberts On The Run Aylesbury 00:46:49
162nd 178 Sam Black 00:46:44
163rd 741 Sharon Darke Cherwell Runners and Joggers 00:46:45
164th 9 Stuart Lambert The Gingers 00:46:37
165th 274 Charlotte Sugden Headington Road Runners 00:46:53
166th 115 Myles Dell 00:46:39
167th 801 Martin Fray Compton Harriers RC 00:46:51
168th 601 Steven Hopcroft ALCHESTER RUNNING CLUB 00:47:02
169th 616 Mark Chan 00:46:58
170th 599 Tim Field 00:47:02
171st 394 Robin Skilling GULP 00:46:44
172nd 607 Rich Cawley Northbrook AC 00:47:11
173rd 191 Paul Douglas 00:47:17
174th 311 Tom Peasgood 00:47:08
175th 953 Mike Rogers 00:47:10
176th 1005 Phil Kimber Headington Road Runners 00:47:13
177th 86 Kate Orwin 00:47:13
178th 500 Jennifer Keal Cherwell Runners and Joggers 00:47:18
179th 625 Robert Williams 00:47:20
180th 139 Stephen Beard 00:47:22
181st 438 Sue Morton Kidlington Running and Athletics Club 00:47:25
182nd 764 David Cook 00:47:33
183rd 980 Philip Simpkin Risborough Runners 00:47:39
184th 495 Esther Johnson Headington Road Runners 00:47:43
185th 786 James Bowley 00:47:12
186th 915 David Morgan Abingdon Athletics Club 00:47:40
187th 570 Neil Preddy Woodstock Harriers AC 00:47:45
188th 359 Caroline Kerr ALCHESTER RUNNING CLUB 00:47:56
189th 120 Seamus Russell THAME RUNNERS 00:47:37
190th 395 Kate Rampley 00:47:47
191st 205 Laura Standen 00:47:45
192nd 515 Andrew Tattersfield 00:47:59
193rd 252 Mike Brotherston 00:48:06
194th 893 Adrian Weeks ALCHESTER RUNNING CLUB 00:48:02
195th 212 Jonathan Dodd 00:48:20
196th 704 Victoria Inglis-smith THAME RUNNERS 00:48:21
197th 64 Alan Sandalls 00:48:29
198th 549 Kirsty Webb Witney Road Runners 00:48:20
199th 561 Edward Nix 00:48:18
200th 581 Jonathan Nash Abingdon Athletics Club 00:48:25
201st 128 Ross Batting 00:48:21
202nd 613 Robin Thomas 00:48:23
203rd 482 Lucy Dunn Woodstock Harriers AC 00:48:27
204th 176 Kim Forsyth THAME RUNNERS 00:48:30
205th 429 John Bliss 00:48:32
206th 83 Joe Robinson 00:48:35
207th 471 Sarah Scaife Kidlington Running and Athletics Club 00:48:25
208th 88 Nick Rusbridge 00:48:37
209th 153 Andrew Bignall 00:48:35
210th 71 Johnathan Watson 00:48:34
211st 531 Jenny Mouzer On The Run Aylesbury 00:48:40
212nd 821 Stephen Smith Abingdon Athletics Club 00:48:43
213rd 759 Chris Flitney 00:48:52
214th 140 Michael Beard 00:48:59
215th 426 Iain Lockey 00:48:52
216th 777 Nicholas Hamilton Abingdon Athletics Club 00:48:53
217th 323 Drew Spicer 00:48:45
218th 686 Charlie Lowe 00:49:06
219th 843 Sharon Woodford 00:49:05
220th 365 Thomas Stumpp 00:49:04
221st 518 Mark Blundell Redway runners 00:49:14
222nd 845 Christopher Vile 00:48:59
223rd 763 Robin Storey 00:49:10
224th 324 Andrew Bland 00:49:24
225th 45 Sonia Storey CUDDINGTON RUNNERS 00:49:03
226th 1020 James Harris 00:49:07
227th 231 Will Farmborough Headington Road Runners 00:49:21
228th 154 Andy Vere On The Run Aylesbury 00:49:25
229th 207 Andrew Lewis 00:49:32
230th 866 Matthew Russell 00:49:18
231st 315 Angus Smith GULP 00:49:23
232nd 970 Ewan Maclean 00:49:26
233rd 529 Andrew Floyd 00:49:25
234th 669 Nigel Wiggins DAcorum & Tring AC 00:49:40
235th 250 Andrew Harvey 00:49:36
236th 321 Ian Hamlin 00:49:36
237th 43 Samantha Egerton Abingdon Athletics Club 00:49:35
238th 53 Vivienne Sparks 00:49:44
239th 703 Becks Compton Abingdon Athletics Club 00:49:46
240th 136 Chris Walton 00:49:22
241st 554 Angelo Ferrara 00:49:44
242nd 159 Simon Lazaruk MNF 00:49:32
243rd 1001 Caroline Stevens Reading Athletic Club 00:49:59
244th 82 Andy Godman 00:49:53
245th 468 Christine Childs Headington Road Runners 00:49:55
246th 1039 Steve Merritt Team Kubota 00:49:59
247th 784 Nick White White Horse Harriers 00:50:04
248th 89 Peter Grosse POOLE AC 00:50:02
249th 564 Peter Mcdermott Haddenham Runners 00:50:01
250th 758 Sam Flitney 00:50:09
251st 946 Anita James James Headington Road Runners 00:50:07
252nd 602 Adrian Prior ALCHESTER RUNNING CLUB 00:50:26
253rd 990 Callum Lafferty 00:50:11
254th 217 Adam Scragg THAME RUNNERS 00:50:18
255th 42 James Dingwall 00:50:32
256th 319 David Copping 00:50:05
257th 40 Alexander Hearmon 00:50:12
258th 642 Joff Cheney 00:50:14
259th 773 Jane Garton eynsham road runners 00:50:32
260th 734 Jonathan Down 00:50:02
261st 873 Amy Williamson 00:50:13
262nd 195 Martyn Dolman 00:50:14
263rd 456 Clare Beesley Kidlington Running and Athletics Club 00:50:34
264th 885 Philip Ede 00:49:52
265th 624 Jenny Henshaw THAME RUNNERS 00:50:34
266th 435 Wiz Bunce Kidlington Running and Athletics Club 00:50:33
267th 823 Nathen Pavey 00:50:19
268th 291 Joshua Lilley 00:50:37
269th 275 Mark Little 00:50:47
270th 708 Caroline Scraggs 00:50:40
271st 963 Will Treadwell 00:50:32
272nd 287 Emma Walker 00:50:47
273rd 807 Jacqui Dingle 00:50:26
274th 785 Richard Bowley 00:50:24
275th 428 James Lee 00:50:38
276th 732 Philip Johnston 00:50:24
277th 145 Andy Tucker 00:50:54
278th 888 Alanna Og��hare MASSEY FERGUSON RUNNING CLUB 00:50:40
279th 170 Grace Gilbert 00:50:50
280th 909 Mark Barker THAME RUNNERS 00:50:49
281st 94 Ashley Varnam 00:50:48
282nd 660 Sue Cantwell 00:50:55
283rd 61 Tom Eaton 00:50:43
284th 190 Andrea Tringali 00:51:12
285th 562 Lucy Tapper Howe Kidlington Running and Athletics Club 00:51:05
286th 422 Aj Wilson Bearbrook Running Club 00:51:31
287th 93 David Meredith 00:51:26
288th 49 Chris Davies THAME RUNNERS 00:51:40
289th 872 Shay Reading 00:51:26
290th 783 Phil Taylor 00:51:23
291st 897 Elizabeth Harris 00:51:38
292nd 8 Chris Dolphin 00:51:42
293rd 277 Sue Graham 00:51:34
294th 543 Peter Mason Bearbrook Running Club 00:51:43
295th 528 Catherine Walker-green BILLERICAY STRIDERS 00:51:48
296th 583 Paul House THAME RUNNERS 00:52:05
297th 636 Sally Carr 00:51:36
298th 890 Tony Locke OLNEY RUNNERS 00:51:26
299th 273 Kay Little 00:52:00
300th 109 Dominic Whatman 00:51:37
301st 186 Sarah Cuthbert HANDY CROSS RUNNERS 00:51:57
302nd 630 Lauren Walden THAME RUNNERS 00:52:11
303rd 775 Emily Harman 00:51:55
304th 389 Fiona Mellor 00:51:53
305th 928 Lucy Jarman Run Wallingford 00:50:59
306th 929 Richard Holden 00:50:59
307th 371 Hedy Bell 00:51:57
308th 75 Matt Parkes Haddenham Runners 00:52:02
309th 800 Lucy Gettins Compton Harriers RC 00:52:04
310th 280 Amanda Tilley Abingdon Athletics Club 00:52:08
311st 694 Helen Priestley 00:52:02
312nd 761 Darren Brown 00:52:13
313rd 903 Natalie Jane Littler 00:51:47
314th 211 Richard Scott 00:51:56
315th 443 Rob Nevin 00:52:19
316th 983 Matt Harris 00:52:13
317th 317 Mohammad Khurram Mahboob 00:51:16
318th 427 Paul Davis 00:52:34
319th 430 Will Cleare Team Myers-Briggs 00:51:38
320th 373 Martin Langley 00:52:31
321st 105 Sean Harris 00:52:34
322nd 575 Elly Glenn Clapham Chasers 00:52:41
323rd 267 Rob Fife 00:52:36
324th 633 Howard Marshall Headington Road Runners 00:52:45
325th 479 Richard Montgomery 00:52:40
326th 230 Safak Bennett 00:52:47
327th 214 Alan Hutchinson Agh plumbing Ltd 00:52:42
328th 817 Sandra Hall 00:52:55
329th 465 Heather Donald 00:53:12
330th 755 Kirsty Eade 00:52:26
331st 505 Lisa Gilholm Abingdon Athletics Club 00:53:02
332nd 119 Nick Lowen 00:53:06
333rd 135 Sarah Whatman 00:52:51
334th 473 Marco Giacomelli 00:53:09
335th 673 Joe Mannick 00:53:05
336th 765 Katharine Cook 00:53:22
337th 22 Catherine Warren Abingdon Athletics Club 00:53:16
338th 283 Chris Mullen 00:53:34
339th 711 Jenni Eyre 00:53:09
340th 596 Alistair Buckley 00:53:18
341st 586 Peter Sidgwick 00:53:01
342nd 39 Natalie Hearmon Haddenham Runners 00:53:20
343rd 467 Gareth Tupper 00:53:07
344th 387 Lawrence Wiffin 00:53:26
345th 437 Wendy Millatt Abingdon Athletics Club 00:53:29
346th 655 Simon Maynard GULP 00:53:29
347th 33 Richard Burkimsher Cross Keys 00:53:43
348th 896 Christopher Lembke 00:53:41
349th 41 Zoe Smith Haddenham Runners 00:53:23
350th 44 Paul Storey CUDDINGTON RUNNERS 00:53:26
351st 316 Richard Hughes 00:53:32
352nd 994 Steve Knowles 00:53:32
353rd 206 Erica Lewis 00:53:43
354th 924 Claire Woodcock HANDY CROSS RUNNERS 00:53:49
355th 894 Rachel Hogg MASSEY FERGUSON RUNNING CLUB 00:53:46
356th 2 Kim Towler 00:53:25
357th 423 Louise Cowen 00:53:42
358th 143 Mark Singleton 00:53:27
359th 50 Sarah Mcgowan Bearbrook Running Club 00:53:58
360th 164 Nigel Sims 00:53:34
361st 811 Sally Mackie Witney Road Runners 00:53:58
362nd 610 Ian Camp 00:53:39
363rd 567 Jo Mathews 00:54:15
364th 955 Laurence Archer 00:53:54
365th 156 Clare Seed 00:54:26
366th 1038 Andrea Noble 00:54:01
367th 622 Emma Lister 00:54:27
368th 7 John Reilly 00:54:02
369th 938 Mike Clamp 00:54:01
370th 560 Samuel Pickup 00:54:03
371st 605 Paul Watson 00:54:13
372nd 882 Nathalie Lovekin Ledbury & District Harriers 00:54:19
373rd 348 Wayne Lawley 00:54:32
374th 219 E Cahill 00:54:03
375th 822 Rhianne Og��flanagan 00:54:17
376th 81 Graeme Murray 00:54:21
377th 707 Sarah Randall-davies Jog On Running 00:54:27
378th 731 Jackie Duvall Headington Road Runners 00:54:32
379th 645 Stuart Burtenshaw 00:54:19
380th 920 Jess King 00:54:24
381st 326 Richard Palmer 00:54:36
382nd 288 Suzanne Lovell 00:54:42
383rd 795 Fiona Morris Thame Hockey Club 00:54:24
384th 172 Martin Smith White Horse Harriers 00:54:34
385th 375 Michael Search Kidlington Running and Athletics Club 00:54:42
386th 239 Joanna Goodson 00:54:40
387th 641 Stuart Morris 00:54:26
388th 537 Jessica Thripland GULP 00:54:56
389th 290 Thomas Eggleton 00:54:53
390th 933 Martin White 00:54:39
391st 612 Helen Auster 00:54:42
392nd 678 Nicholas Shott THAME RUNNERS 00:55:22
393rd 661 Gillian Gillard Reading Road Runners 00:54:52
394th 342 Nicki Carberry 00:55:01
395th 737 Sue Barnes Vale of Aylesbury Athletics Club 00:55:29
396th 304 Clarissa Worth Kidlington Running and Athletics Club 00:55:13
397th 270 Nick Martin 00:54:18
398th 651 Linda Weedon Hazelmere Runners 00:55:23
399th 787 Caroline Ogden eynsham road runners 00:55:29
400th 744 Paul Yearley 00:54:46
401st 511 Adrian Garbett 00:55:28
402nd 868 Lushan Naidoo 00:55:11
403rd 488 Lee Vanstone Witney Road Runners 00:55:12
404th 238 Angus Goodson 00:55:08
405th 189 John Maitland 00:55:20
406th 522 Paula Booth Woodstock Harriers AC 00:55:37
407th 308 Rachel Rahman 00:55:25
408th 647 Leon Haynes Golla 00:55:25
409th 713 Mandy Bobrowski Jog On Running 00:55:02
410th 38 Pauline Huguet Haddenham Runners 00:55:14
411st 569 Jennifer Nicol Buckingham & Stowe RC 00:55:24
412nd 648 Steve Golla 00:55:31
413rd 31 Steve Priestnall RAF Benevolent Fund 00:55:26
414th 815 Linda Field Witney Road Runners 00:55:42
415th 816 James Field Witney Road Runners 00:55:44
416th 696 Georgia Hadley 00:55:31
417th 1032 Sarah Morley ALCHESTER RUNNING CLUB 00:55:34
418th 141 Hannah Campbell 00:55:44
419th 453 Tanya Gaze 00:55:51
420th 228 Paul Clarke CATS 00:55:32
421st 366 Sandra Harding-brown Headington Road Runners 00:55:34
422nd 902 Oliver Graydon 00:55:44
423rd 420 Jackie Phippen 00:56:07
424th 598 Alison Richardson RICHARDSONS 00:55:29
425th 649 Emily Packham 00:55:31
426th 632 Christopher Watkins 00:55:55
427th 3 Simon Mahon 00:55:52
428th 967 Ian Ralls 00:56:07
429th 269 Alistair Smith FROME RUNNING CLUB 00:55:56
430th 497 Judith Le Good Witney Road Runners 00:56:24
431st 1000 Susannah Rosenfeld-king 00:55:38
432nd 976 Ben Ponting 00:56:19
433rd 874 John Morrison 00:56:11
434th 447 Helena Palmer 00:55:59
435th 57 Amanda Chandler 00:56:37
436th 899 John Green Witney Road Runners 00:56:15
437th 166 Donna Simpson 00:56:03
438th 623 Aileen Fairbairn 00:55:59
439th 289 Jonathan Lilley 00:56:24
440th 52 Robert Sparks 00:56:32
441st 54 Benjamin Langabeer 00:56:31
442nd 862 Gill Trevethan 00:56:07
443rd 296 Andy Webb 00:56:54
444th 521 Jim Smith 00:56:19
445th 424 Sarah Cowen 00:56:47
446th 996 Anna Subesinghe 00:56:35
447th 312 Clare Wood 00:56:35
448th 293 Tom Cox 00:56:38
449th 299 Nick Gowens 00:56:51
450th 303 Michelle Hopcroft 00:56:40
451st 87 Marc Eaton 00:56:50
452nd 254 Ronald Simmonds Bearbrook Running Club 00:56:37
453rd 55 Helene Dinsdale 00:57:05
454th 778 Lucy Hamilton Abingdon Athletics Club 00:56:57
455th 10 Alistair Birch 00:57:03
456th 16 Sally Hobson 00:56:53
457th 779 Linda Longshaw 00:56:55
458th 362 Michelle Fenwick 00:57:03
459th 258 Hayley Sheppard Bearbrook Running Club 00:56:53
460th 1008 Lauren Pearce 00:57:09
461st 179 David Collinson 00:56:41
462nd 663 Kelly Lee 00:57:13
463rd 65 Brendan Cradden Bearbrook Running Club 00:57:34
464th 226 Jane Clarke 00:57:10
465th 216 Nick Orchard 00:57:11
466th 950 Hamish Gowen 00:57:31
467th 504 David Johnys Witney Road Runners 00:57:28
468th 330 Charlie Thomas 00:56:28
469th 517 Eunice Wennberg 00:57:29
470th 388 Amanda Booth Bearbrook Running Club 00:57:12
471st 242 Lisa Fermer 00:57:19
472nd 523 Thalia Carr Kidlington Running and Athletics Club 00:57:37
473rd 318 Joanne Smith Kidlington Running and Athletics Club 00:57:38
474th 974 Lorraine Blackwell 00:57:42
475th 385 Paul Brogden 00:57:19
476th 80 Joanne Fellows Abingdon Athletics Club 00:57:48
477th 687 Stephen Hurt 00:58:04
478th 835 Sheila Reeve 00:58:01
479th 958 Deborah Peake 00:57:47
480th 875 Clare Taylor 00:57:51
481st 879 Sarah Wolstenholme 00:57:51
482nd 880 Kjeld Taylor 00:57:52
483rd 945 Gemma Booth Risborough Runners 00:57:42
484th 695 Sirisha Hesketh 00:57:39
485th 74 C Neasham 00:57:44
486th 697 Elizabeth Horwell 00:57:41
487th 979 Debi Clark On The Run Aylesbury 00:57:54
488th 84 Kirsty Macbeth On The Run Aylesbury 00:57:54
489th 494 Frankie Balkwill Witney Road Runners 00:58:14
490th 6 Alun Rowe 00:58:08
491st 702 Nicholas Brown CATS 00:57:49
492nd 788 Steven Welfare 00:58:03
493rd 329 Oliver Morar 00:58:00
494th 519 David Rose 00:57:54
495th 491 Clare Peecock 00:57:34
496th 501 Trevor Grace 00:57:58
497th 168 Gary Marsh HANDY CROSS RUNNERS 00:58:38
498th 844 Lizzie Evans 00:58:01
499th 548 Kathy Clarke Abingdon Athletics Club 00:58:21
500th 353 Jeremy Lowe 00:58:27
501st 769 Steve Large 00:57:55
502nd 847 Carmel Gordon 00:58:23
503rd 846 Simon Gordon 00:58:22
504th 266 Hayley Gouhar 00:58:09
505th 646 Cindy Cole Jog On Running 00:57:57
506th 718 Rachael Parrey 00:58:08
507th 717 Kevin Parrey 00:58:08
508th 771 Eve Pilley RICHARDSONS 00:58:31
509th 386 David Brooks 00:58:39
510th 314 Sian Miller 00:58:28
511st 29 Stephen Harper 00:58:36
512nd 425 Hans Coucheron-aamot 00:58:32
513rd 298 Catherine Chan 00:58:46
514th 220 Vanessa Dolman 00:58:17
515th 332 Abbie Warner 00:58:30
516th 1007 Sarah Corcoran Bearbrook Running Club 00:58:21
517th 959 Amelia Vear 00:59:14
518th 954 Aaron Bonham 00:59:14
519th 245 Jenny Farnborough-brown 00:58:35
520th 246 Nicole Emmett 00:58:35
521st 390 Stephen Fahey 00:58:40
522nd 600 Mary Davis Vegetarian Cycling and Athletic Club 00:58:51
523rd 1029 Paul Creasey eynsham road runners 00:58:59
524th 738 Timea Pecsi 00:58:52
525th 858 Sarah Hunt 00:58:28
526th 297 Leeanne Argent 00:59:18
527th 295 Jo Webb 00:59:18
528th 804 Ian Sharp 00:58:22
529th 667 Karl Mcwhirter 00:58:46
530th 1037 Nikki Lawrence Myers Briggs 00:58:36
531st 611 Ben Smith 00:58:55
532nd 631 Mara Freund 00:58:38
533rd 310 Corinna Hughes 00:58:36
534th 571 Joanne Worth Abingdon Athletics Club 00:59:13
535th 285 Isabelle Warner 00:59:16
536th 580 Helen Nash Abingdon Athletics Club 00:59:13
537th 19 Colin Morton RICHARDSONS 00:59:11
538th 672 Anthony Hackett 00:59:01
539th 997 Sarah Busby 00:59:21
540th 921 Regina Lally Witney Road Runners 00:59:35
541st 369 Lucy Driver 00:59:23
542nd 222 Zoe Mcneill 00:59:02
543rd 113 Elizabeth Acaster Cross Keys 00:59:06
544th 719 Megan Thomson Thomson HANDY CROSS RUNNERS 00:59:42
545th 320 Amanda Clarke 00:59:10
546th 134 Olivia Neville 00:59:36
547th 196 Claudia Scragg THAME RUNNERS 00:59:44
548th 1022 Mark Ridler CPM 00:59:58
549th 1 Mike Hughes 00:59:58
550th 1013 Ella Heath 00:59:24
551st 836 Oliver Heath 00:59:23
552nd 834 Anthony Heath 00:59:24
553rd 670 Amy Hackett 00:59:27
554th 940 Jacqueline Creed Bearbrook Running Club 01:00:06
555th 593 Trevor Watkins 00:59:35
556th 870 Charlie Davidson 00:59:32
557th 131 Matt Cook 00:59:59
558th 941 Stephen Sadler Abingdon Athletics Club 00:59:57
559th 294 Lisa Meaney 00:59:57
560th 260 Becky Allen GULP 00:59:22
561st 91 Hannah Owen 00:59:48
562nd 229 Alex Bryson 01:00:06
563rd 247 Jeremy Clark 01:00:03
564th 248 Louise Clark 01:00:03
565th 688 Jo Wharton 00:59:58
566th 884 Ray Barrett Cat Boy 00:59:52
567th 255 Antony Magor 00:59:58
568th 251 Claire Curteis Waite 00:59:58
569th 547 David Watkins 00:59:30
570th 665 Neil O’connor 00:59:45
571st 201 Robert Fletton 01:00:28
572nd 442 Michael Knight 01:00:34
573rd 100 Lisa Stevens 01:00:19
574th 347 David Woodbridge 01:00:02
575th 99 James Stevens 01:00:19
576th 582 Mark Simmons 01:00:21
577th 177 Gregor Black 01:00:02
578th 780 Charlotte Cairns 01:00:03
579th 483 Jen Hacking 01:00:24
580th 533 Nigel Kenneth Lambert ALCHESTER RUNNING CLUB 01:00:58
581st 213 Sheryl Lewis 01:00:14
582nd 810 Cassy Childs 01:00:46
583rd 477 Robert Head 01:00:38
584th 478 Gareth Snelson Redway runners 01:00:38
585th 565 Nicola Aldridge 01:00:32
586th 949 Stephen Brandish 01:00:20
587th 79 Tom Harold 01:00:55
588th 867 Anwen Russell 01:00:28
589th 657 Donna Eldred 01:00:51
590th 282 Angela Turnbull Bearbrook Running Club 01:00:56
591st 51 Jean Garrett Bearbrook Running Club 01:00:56
592nd 989 Richard Harrington 01:01:02
593rd 652 Michelle Forsyth 01:00:52
594th 666 Neil O’connor 01:00:33
595th 90 David Barron Headington Road Runners 01:00:46
596th 418 Cameron James 01:00:45
597th 413 Emma Miller 01:00:48
598th 685 Suzanne Hartwell 01:00:55
599th 34 Lucy Spanswick Cross Keys 01:00:53
600th 802 Bryan Weller 01:01:04
601st 814 Judy Allen 01:01:16
602nd 210 Kerry Scott Kerry Potter 01:01:23
603rd 462 Anna Nelson Jog On Running 01:01:02
604th 756 Rebecca Atkinson 01:01:16
605th 760 Benjamin Jones 01:01:08
606th 677 Laurie Doe GULP 01:01:22
607th 185 Ian Erridge 01:01:46
608th 629 Adele Graham Reading Road Runners 01:01:41
609th 184 Louise Erridge 01:01:46
610th 372 Joshua Walker GULP 01:01:11
611st 450 Evie Tinegate 01:01:45
612nd 603 Nige Johnson GULP 01:01:18
613rd 965 Emma Clark 01:01:32
614th 361 Kate Shobbrook 01:01:46
615th 716 Karen Ellis 01:02:11
616th 828 Graham Norris Headington Road Runners 01:02:19
617th 400 Liane Maltby 01:01:52
618th 820 Christine Hall 01:01:51
619th 887 Graeme Mason 01:01:58
620th 721 Angela Gallucci Jog On Running 01:02:06
621st 367 Rebecca Stother 01:01:58
622nd 635 Kim Fowler 01:02:32
623rd 806 Bregje Neal 01:02:24
624th 355 Laura Staiano 01:02:06
625th 766 Jenna Sonnenberg Bearbrook Running Club 01:02:30
626th 344 Ros Abbott 01:02:41
627th 417 Patrick Mcaleavey 01:02:46
628th 416 Paula Mcaleavey 01:02:46
629th 689 Alastair Wharton 01:02:35
630th 841 Helen Bancroft 01:02:43
631st 309 Elaine Adam-harris 01:02:34
632nd 102 Stuart Holding 01:02:45
633rd 76 Lindsay Pritchard 01:03:04
634th 357 Yoneta Izvorsk 01:03:00
635th 405 Kayleigh Stanbury 01:02:51
636th 70 Gemma Gardner 01:02:39
637th 261 Tacha Allen GULP 01:02:32
638th 263 Dominique Fortescue 01:02:31
639th 819 Victoria Drew 01:03:20
640th 750 Emma Timson 01:02:56
641st 752 Kerri Constable 01:02:57
642nd 751 Amanda Stevens 01:03:00
643rd 114 Kerry Lundy 01:03:10
644th 107 James Smith 01:03:05
645th 188 David Black 01:03:27
646th 197 Susan Whitehead 01:03:28
647th 912 Rebecca Corbould 01:03:33
648th 539 Janice Vinall 01:03:43
649th 964 Emma Blair 01:03:39
650th 152 Daniel Bannister 01:03:27
651st 913 Marcela Heime 01:03:37
652nd 934 Chris Lyon Abingdon Athletics Club 01:04:12
653rd 852 Davina Wren 01:03:51
654th 725 Kate Frankland 01:03:34
655th 451 Mark David Jog On Running 01:03:41
656th 101 Joe Harrison 01:04:32
657th 415 Amy Moore 01:03:55
658th 977 Rachel Richards 01:03:56
659th 626 Mel Schleising 01:04:10
660th 627 Kevin Schleising 01:04:09
661st 36 Jo Goldie-brammer Cross Keys 01:04:02
662nd 37 Kirstie Goldie-brammer Cross Keys 01:04:02
663rd 444 Verity Nevin 01:04:02
664th 1002 Rachel Babajee Huntly 01:04:01
665th 544 James Goodgame Clapham Chasers 01:03:41
666th 384 Bridgette Brogden 01:04:05
667th 700 Jemma Wade 01:04:14
668th 736 Harriet Hardy 01:04:14
669th 735 Alan Morrison 01:04:14
670th 284 Ruth Cornish 01:04:22
671st 360 Leonie Ralphs-cole 01:05:27
672nd 15 Gillian Godden 01:04:04
673rd 17 Jemma Tunnicliffe 01:04:04
674th 169 Linda Marsh HANDY CROSS RUNNERS 01:04:16
675th 753 Kim Coleman 01:04:16
676th 749 Mark Timson Serpentine Running Club 01:04:17
677th 726 Kathryn Leech White Horse Harriers 01:04:32
678th 1030 Caroline Heaton Hazelmere Runners 01:05:04
679th 619 David Randlesome HANDY CROSS RUNNERS 01:04:46
680th 345 Mark Abbott 01:05:19
681st 859 Karen Price Powerhouse 01:04:49
682nd 854 Debi Abdelrahman 01:05:24
683rd 232 Jayne Mountford 01:04:58
684th 233 Geoff Mountford 01:04:59
685th 171 Kathryn Lambourne 01:05:32
686th 281 Lucy Cook 01:05:32
687th 343 Alfie Carberry 01:04:55
688th 972 Jen Maclean 01:05:22
689th 434 Martine Hutchinson Hazelmere Runners 01:04:50
690th 559 Elaine Pickup 01:05:24
691st 992 Charles Coldham 01:05:19
692nd 351 Shelley Ghazi 01:05:32
693rd 638 Coral Needham 01:05:35
694th 639 Scott Needham 01:05:36
695th 837 Kirsty Smith 01:05:08
696th 243 Sarah Williams 01:05:18
697th 762 Louise Barker Linda’S Ladies 01:05:18
698th 363 Caroline Hutchings Abingdon Athletics Club 01:05:40
699th 931 Patricia Wilson Abingdon Athletics Club 01:06:01
700th 532 Simon Duck 01:05:37
701st 709 Emily Bunyan 01:05:34
702nd 825 Sarah Collier 01:05:59
703rd 818 Henry Worthy 01:06:10
704th 507 Anna Crockford 01:06:26
705th 350 Lee Shackleton 01:05:42
706th 163 Fiona Sims 01:05:42
707th 202 Sonya Cattell 01:05:42
708th 506 Sam Crockford 01:06:25
709th 668 Helen Ayres 01:05:45
710th 782 Angela Cannon 01:06:32
711st 848 Dianne Johnson 01:06:04
712nd 981 Louise Gostelow 01:06:04
713rd 60 James Aspden 01:06:05
714th 403 Saz Sunthareswaran GULP 01:06:29
715th 393 Sangita Skilling GULP 01:06:29
716th 904 Vivien Ball GULP 01:06:30
717th 557 Sarah Harris GULP 01:06:28
718th 654 Emily Maynard GULP 01:06:30
719th 628 Jennifer Cunningham GULP 01:06:30
720th 674 Elizabeth Bradley 01:06:04
721st 558 Pascal Harris GULP 01:06:28
722nd 331 Laura Feasey 01:06:05
723rd 149 Simon Lacey 01:06:24
724th 690 Judy King Bearbrook Running Club 01:06:26
725th 722 Jackie Bryant 01:06:32
726th 680 Diana Parker Bearbrook Running Club 01:06:32
727th 693 Emma Mitchell 01:06:39
728th 1021 Andy Pitman 01:07:08
729th 538 Vanessa Ioannou 01:06:58
730th 92 Helen Meredith 01:06:47
731st 966 Sam Pickup 01:06:46
732nd 129 John Elmer Haddenham Runners 01:06:47
733rd 24 Sarah Leach Headington Road Runners 01:06:39
734th 615 Lisa Miller 01:07:15
735th 745 Carole Yearley 01:07:20
736th 236 S Wade Abingdon Athletics Club 01:07:20
737th 588 Emily Woodley 01:07:10
738th 998 Louise Brown 01:07:15
739th 999 Annabelle Buckland 01:07:16
740th 237 Andrew Morgan 01:07:59
741st 794 Don Berry On The Run Aylesbury 01:07:35
742nd 322 Maria Hamlin 01:07:34
743rd 587 Paul Warren 01:07:30
744th 838 Martyn Smith 01:07:38
745th 877 Penny Roberts On The Run Aylesbury 01:07:53
746th 175 Victoria Gees-thornton On The Run Aylesbury 01:07:53
747th 952 Emma Topping Team Myers-Briggs 01:07:51
748th 485 Julie Bell 01:07:41
749th 111 Tanya Rice 01:08:04
750th 241 Sarah Cornish 01:08:05
751st 579 Aubretia Mccoll 01:08:16
752nd 729 Emma Corless 01:08:16
753rd 160 Simon Baldwin MNF 01:08:11
754th 192 Roger Ward 01:08:37
755th 259 Sophie Allen GULP 01:08:26
756th 464 Robin Dukes GULP 01:08:25
757th 108 Luke Smith 01:08:30
758th 906 Jenny Hill 01:08:31
759th 458 Lindsay Collard Jog On Running 01:08:54
760th 23 Sarah Ledingham Headington Road Runners 01:08:46
761st 692 Sandra Ricks Lindas Ladies 01:09:08
762nd 150 Alistair Box 01:09:57
763rd 96 Megan Ilsley 01:10:33
764th 406 Hayley Czaplinska 01:10:31
765th 805 Sarah Pearson 01:10:30
766th 664 Duncan Lee 01:11:08
767th 545 Ruth Davis 01:10:43
768th 589 Zoe Batt 01:10:45
769th 433 Laura Stone 01:11:43
770th 774 Liz Harman 01:11:48
771st 106 Deb Smith 01:11:38
772nd 56 Chris Kowal 01:11:37
773rd 907 Mary Wright 01:11:35
774th 455 Derek Taylor 01:11:56
775th 590 Erin Laybourne Laybourne 01:11:50
776th 637 Rose Evlat 01:13:10
777th 973 Richard Worker 01:13:37
778th 621 Jo Noseda HANDY CROSS RUNNERS 01:12:59
779th 130 Katie Elmer Elmer Haddenham Runners 01:12:59
780th 173 Jade O’brien THE JAMES FIGG 01:12:50
781st 986 Belinda Twissell 01:13:34
782nd 461 Karin Nash Jog On Running 01:13:35
783rd 712 Lianne Fisher 01:13:47
784th 604 Rachel Pearse 01:14:04
785th 553 Anna Chalk 01:14:37
786th 439 Louise Morris THAME RUNNERS 01:14:12
787th 349 Helen Shackleton 01:14:34
788th 714 Deborah Munger Team Kubota 01:14:52
789th 608 Sandie Tricks Tricks 01:15:04
790th 256 Lisa Norgate-barnes 01:15:32
791st 313 Lesley Mott PEAK FITNESS 01:15:33
792nd 776 Ellie Harrison 01:15:33
793rd 480 Hazel Ashurst Peak Fitness Bootcamp 01:15:33
794th 556 Marina Burke Jog On Running 01:16:02
795th 919 Niamh Simpson Headington Road Runners 01:15:53
796th 892 Joseph Garricks 01:17:03
797th 540 Ian Pearce 01:17:30
798th 337 Dawn Shaw 01:18:01
799th 338 Mark Shaw 01:17:59
800th 66 Pat Cradden Bearbrook Running Club 01:17:43
801st 524 Amy Leigh-howarth 01:17:46
802nd 831 Karen Clayton Team Clayton 01:17:44
803rd 14 Lesley Whitehall 01:17:54
804th 12 Vicky Ewers-blue 01:17:55
805th 733 Laura Hartley 01:17:56
806th 513 Jo Stanley 01:18:00
807th 790 Fiona Dennis 01:18:09
808th 650 Emma Turner 01:18:12
809th 276 Duncan Levene Hazelmere Runners 01:18:21
810th 409 Rachel Wos 01:18:26
811st 984 Sarah Tunley 01:18:39
812nd 987 Nikki Williams 01:18:40
813rd 618 Bethany Webber HANDY CROSS RUNNERS 01:19:11
814th 470 geoff Roberson Vegetarian Cycling and Athletic Club 01:19:15
815th 943 Ruth Patten Team Myers-Briggs 01:19:55
816th 432 Helen Denny Team Myers-Briggs 01:19:56
817th 534 Charlotte Hurst 01:20:06
818th 498 Sue Hurst 01:20:06
819th 720 Sian Thomas 01:19:57
820th 715 Stephanie Barnard 01:20:07
821st 401 Izzy Kelsey GULP 01:20:35
822nd 402 Marc Kelsey GULP 01:20:36
823rd 459 Hanne Storgaard Team Myers-Briggs 01:21:05
824th 658 Jules Jones 01:21:20
825th 30 Sandi Drury THAME RUNNERS 01:21:21
826th 563 Evie Gray THAME RUNNERS 01:21:32
827th 68 Lizzie Lewis 01:22:40
828th 656 Emma Hale Lonely Goat 01:22:27
829th 510 Roxy Garbett RunBicester 01:22:35
830th 21 Rebecca Doran 01:23:30
831st 445 Kit Villiers Headington Road Runners 01:26:01
832nd 682 Val Smith 01:25:26
833rd 95 Shane Stewart HANDY CROSS RUNNERS 01:28:41
834th 198 Jane Lassey 01:28:03
835th 512 Rebecca Clegg 01:28:12
836th 509 Steph Fisher ALCHESTER RUNNING CLUB 01:28:15
837th 97 Marcelle Stewart HANDY CROSS RUNNERS 01:38:27
Like or share our posts with your friends:

Upcoming Events

Aug
23
Fri
9:30 am Lee Caulfield Pilates Workouts @ Pine Lodge, Little Milton, OX44 7PZ
Lee Caulfield Pilates Workouts @ Pine Lodge, Little Milton, OX44 7PZ
Aug 23 @ 9:30 am – 10:30 am
Lee Caulfield Pilates Workouts @ Pine Lodge, Little Milton, OX44 7PZ
Lee has spent over 25 years in the sports and fitness industry. Working with a range of different age groups from young groups to the over 50’s, both in groups or 1-2-1 classes. Lee has worked in gyms, fitness centres both for the county council and privately owned. She has also worked with a large franchise group in the past, dealing with people’s fitness and nutrition. Helping people to achieve weight loss, toning, fitness and personal development. Having worked across a number of different exercise disciplines in the past, over the last 10 years her focus has moved to Pilates in order to develop core strength, toning for her clients.   Classes are mat based and tailored to individual needs. Each class has different ability…

Read More...

Aug
25
Sun
11:00 am Thame Skate Jam @ Thame Skate Park
Thame Skate Jam @ Thame Skate Park
Aug 25 @ 11:00 am – 5:00 pm
Thame Skate Jam @ Thame Skate Park
Thame Skatepark will be hosting a Skate Jam on Sunday 25th August between 11am and 5pm. Head down to enjoy a live DJ, food van, giveaways and competitions throughout the day – including best trick and best line! Skate, bmx, blade, scooter or spectate – everyone is welcome. Stay up to date via the Thame Skatepark Group on Facebook here
12:00 pm Towersey Fringe 2019 @ Towersey Playing Fields
Towersey Fringe 2019 @ Towersey Playing Fields
Aug 25 @ 12:00 pm – 11:59 am
Towersey Fringe 2019 @ Towersey Playing Fields
Beers, Bands & Comedy   Comedians: Mark Simmonds Andrew Lawrence Alice Brine Scott Capurro Otiz Canneloni Robert White Bands: Get Loose Kiera Gabrielle Paul E Dirty Bizzness Samara Chan Thank Frank The 2 Strokes
Aug
26
Mon
9:30 am Lee Caulfield Pilates Workouts @ Thame(Chinnor) Rugby Club, Kingsey Road, Thame, OX9 3JL
Lee Caulfield Pilates Workouts @ Thame(Chinnor) Rugby Club, Kingsey Road, Thame, OX9 3JL
Aug 26 @ 9:30 am – 10:30 am
Lee Caulfield Pilates Workouts @ Thame(Chinnor) Rugby Club, Kingsey Road, Thame, OX9 3JL
Lee has spent over 25 years in the sports and fitness industry. Working with a range of different age groups from young groups to the over 50’s, both in groups or 1-2-1 classes. Lee has worked in gyms, fitness centres both for the county council and privately owned. She has also worked with a large franchise group in the past, dealing with people’s fitness and nutrition. Helping people to achieve weight loss, toning, fitness and personal development. Having worked across a number of different exercise disciplines in the past, over the last 10 years her focus has moved to Pilates in order to develop core strength, toning for her clients. Classes are mat based and tailored to individual needs. Each class has different ability levels…

Read More...

11:00 am Lee Caulfield Paracise Class @ The New Thame Cricket Club
Lee Caulfield Paracise Class @ The New Thame Cricket Club
Aug 26 @ 11:00 am – 11:45 am
Lee Caulfield Paracise Class @ The New Thame Cricket Club
A New No Floor Exercise Class Lee has spent over 25 years in the sports and fitness industry. Working with a range of different age groups from young groups to the over 50’s, both in groups or 1-2-1 classes. Lee has worked in gyms, fitness centres both for the county council and privately owned. She has also worked with a large franchise group in the past, dealing with people’s fitness and nutrition. Helping people to achieve weight loss, toning, fitness and personal development. A brand new innovative exercise class designed to enhance and enrich your life. A gentle but effective workout that flows smoothly through movements designed to improve mobility, flexibility and balance. Paracise is proven to help combat a variety of different conditions. Paracise…

Read More...

Recent Tweets

Got a news story? Or do you want to reach out to the people of Thame?